Toyota Yaris 1,5 Hybrid H3 Limited Premium E-CVT 100HK 5d Trinl. Gear
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Drivmiddel | Hybrid-Benzin |
| Længde | 3.945 cm |
| Bredde | 1.695 cm |
| Højde | 1.510 cm |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Sidst synet | 4 okt 2024 |
**Toyota Yaris 1,5 Hybrid H3 - Premium - Limited Edition**
Er du på udkig efter en pålidelig bil i en unik farve? Denne Toyota Yaris fra 2018 tilbyder en god kombination af komfort og teknologi med sin 1,5 Hybrid motor. Kontakt os for prøvekørsel.
**Køretøjets detaljer:**
Denne Yaris er udstyret med en række funktionaliteter, der gør kørslen både sikker og behagelig, blandt andet er der monteret nyere helårsdæk af god kvalitet, på originale 15" alufælge.
Med et bakkamera og skiltegenkendelse er du godt rustet til at navigere de fleste situationer.
Nøglefri døre og start gør det let og hurtigt at komme ind og afsted. Fartpiloten og vejbaneassistenten hjælper dig med at holde kursen på de længere ture.
Regnsensoren tager sig af vejrets luner, mens sædevarme holder dig komfortabel på køligere dage, og med ikke-ryger status samt en overholdt servicehistorik, senest i januar 2026, kan du være sikker på, at bilen er velplejet.
Bilen kan ses i Holbæk, og du er velkommen til at kontakte os for yderligere information eller en prøvetur.
**Vigtigste udstyr:**
- Bakkamera
- Nøglefri døre og start
- Regnsensor
- Sædevarme
- Skiltegenkendelse
- Vejbaneassistent
- Fartpilot
- Ikke ryger
Aut. nedblændeligt bakspejl, Bakkamera, Bluetooth, Elruder for/bag, El-foldbare spejle m. varme, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Nøglefri døre, Nøglefri start, Regnsensor, Servo, Smart Entry & Start system, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, 15" Alufælge, Helårsdæk, Bitone, LED baglygter, Mørktonede ruder bag, Nøglefri adgang, Tågelygter, Armlæn, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Kopholder, Antispin, Dæktrykssensor, ESP, Skiltegenkendelse, Vejbaneassistent, Fartpilot, Elektrisk P-ur, Hajfinne antenne, HYBRID(el & benzin), Ikke ryger, Service overholdt
-
119.900 kr.
-
Kilometer98.500
-
Hybrid-Benzin27 km/l
-
1. reg10/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift1.400 kr. pr. år
Venusvej 3
4500 Nykøbing Sjælland
CVR : 26983878
22102414
lasse@cc-autoservice.dk